Gönderen Konu: Spirulinalı Hazır Kurulu Set, Canlı Yem Mikrokurt  (Okunma sayısı 115 defa)

keyman79

 • Newbie
 • *
 • İleti: 2
  • Profili Görüntüle
Spirulinalı Hazır Kurulu Set, Canlı Yem Mikrokurt
« : 02 Kasım 2017, 15:02:02 »
Profesyonelce hazırlanmış, Spirulina katkılı canlı yem mikro kurt. Besi Yeri, Kültürü ve Saklama Kabı ile hazır kurulu. Sadece kültür satmıyorum, hiç bir şey yapmadan alıp sürüngenlerinize vermeye başlıyorsunuz.

Fiyatı: Ufak Boy 5 TL. - Orta Boy 10 TL. - Büyük Boy 15 TL. (üç boy) Kap büyüdükçe yaşam süreleri uzamaktadır.
İl: Istanbul - Metrobüs elden teslim yada canlı garantili indirimli kargo
İrtibat Bilgileri: 0545 216 30 16 - WhatsApp yada Mesaj
Ek Bilgiler: Sert plastik saklama kabı ile satılmaktadır.

Mikrokurt ile ilgili tüm bilgilerimizi paylaştığımız web sayfamız: http://www.mikrokurt.com

Büyük, küçük tropikal türlerimizi mikro kurt ile beslerken: https://youtu.be/habjN8yTyQA

- UPS Kargo ile %60 indirimli kargo
- Yurtiçi kargo ile %30 indirimli kargo
- Havale/EFT ile yada aşağıdaki ilandan kredi kartınız ile alabilirsiniz.
- İsterseniz Sahibinden üzerinden kredi kartı ile Güvenli Alışveriş. https://www.sahibinden.com/ilan/hayvanlar-alemi-yem-ve-mama-balik-spirulina-ile-desteklenmis-canli-yem-mikrokurt-hazir-kurulu-set-362850959/detay/

Tüm İllere ve İlçelere Canlı Garantili Gönderim Sağlıyorum

Bilindiği gibi tüm canlılar için canlı yem şarttır. Mikro kurt ise bu canlı yemlerin en pratik, zahmetsiz olanıdır. Ayrıca protein değerlerini incelediğinizde artemianın en büyük rakibidir. Ayrıca artemia gibi büyüdükçe protein değerini yitirmez. Her zaman bol protein ve vitaminlidir. Canlı kurtlarınızı, yanında vereceğim basit tarif ile ömür boyu kullanabilirsiniz.

İKİ SÜPER GÜÇ BİRLEŞTİ
Ürettiğimiz mikro kurtlara spirulina yosunu da dahil edildi. Böylece canlıların çok daha sağlıklı ve çok daha güzel renklerde olmalarını sağlayabilirsiniz. Spirulina, içerdiği %65 protein ile en iyi bitkisel protein kaynağıdır. Ayrıca sattığımız mikro kurtlar ile hem canlılarımızın canlı yem ihtiyaçlarını karşılayacak hemde spirulinanın içerdiği karoten, vitamin b12, vitamin b kopleks, demir, esansiyel minareller ve gama-linolenik asit sayesinde canlılarımızın da bunlardan faydalanmasını sağlayacaksınız.

Kullanım süresince yavru canlılarımızın çok kısa sürede boy attığını ve renklendiklerini görüyoruz. Ayrıca hasta canlı tedavisinde de gelişmeler gözlemledik.

Mikro kurtlarınızı deforme olmayacak şekilde sızdırmaz saklama kapları ile Türkiye'nin her köşesine gönderiyoruz. Sert plastik saklama kaplarını üretim içinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Besi Yeri, Kültürü ve Saklama Kabı ile hazır kurulu şekilde satmaktayız. Hiç bir şey yapmadan, hemen alıp canlılarınızı beslemeye başlayabiliyorsunuz, kullanım süreniz azaldığında başka bir kap içerisinde yeni besi yeri oluşturup ömür boyu kullanabiliyorsunuz.

Mikro Kurdun Artıları

- Suyunuzun değerlerini asla bozmaz.
- Ev ortamında üretildiği ve yabancı madde içermediği için sterildir. Güvenle kullanılır.
- Suda yaşama süreleri 8 saatten fazladır. Fazla yem bile verseniz canlılarınız kum üzerinde gördükçe ve acıktıkça tüketebilir.
- Protein değerleri ile Artemianın en büyük rakibidir. Artemia gibi, büyüdüklerinde protein değerlerini kaybetmezler.
- Yavru canlı büyümesine ve renkerinin canlı kalmasına, büyük canlıların üremesine ve sağlıklı kalabilmelerine destek verir.
- Yem yiyebilen hasta canlıların çabuk toparlanmasına yardımcı olur.
- Mikro kutların yüzme kabiliyeti yoktur. Bu nedenle semender gibi canlılar da kolaylıkla tüketebilir.
- Kullanımı ve üretimi artemiadan kolaydır.
- Elinize ulaştığında hazırdır, hemen verebilirsiniz.
- Büyük küçük tüm canlılar severek tüketir.
- Yavru sürüngenlerin sağlıklı büyümesi için canlı yem şarttır.
- Büyük boy, ortalama bir ay kadar canlı yem ihtiyacınızı karşılayacaktır. 1 ay sonunda ister üretebilir ister yeni sipariş verebilirsiniz.
- Kullanımı ve üretimi basittir. Kullanım ve üretim ile ilgili tüm bilgileri kutu içerisinde gelecektir.

Daha önce mikro kurt kullanmış olan tüm arkadaşlara da Spirulina katkılı tarifimizi şiddetle öneriyoruz. Normal kurttan çok daha besleyici ve çok daha sağlıklı olmaktadır.

Kullandığım Spirulinayı Çin malı ürünler ile karıştırmayınız %100 Amerika'dan ithal, dünyanın en kaliteli spirulina yosunudur. Spirulina dışında kullandığımız tozlar ve malzemelerde birinci sınıf, her evde kullanılan markalardır. Kendi balıklarımı da aynı yem ile beslemekteyim.


MİKROKURT NEDİR?
Latince adı Panagrellus redivivus'tur ve bir nematod türüdür, parazitler gibi yaşamını sürdürmek için bir konağa ihtiyacı yoktur. Yetişkin boyları 1 ila 2 mm'dir. Kabul edilen görüşe göre mikrokurtlar eşeyli üreme ile çoğalırlar. Ömürleri bir kaç haftadır, 1 aydan fazla yaşamazlar fakat çok çabuk üreme çağına ulaşırlar (3 gün)
1 mikro kurt dişisi uygun şartlarda her gün yaklaşık 40 kadar yavru verir. İnanılmaz bir üreme hızı değil mi?
Artemianın fiyatlarının pahalı olması, üretim ve teminindeki sıkıntılar alternatifi olarak mikro kurtların kullanılmaya başlamasına neden olmuştur.
Mikro kurtlar 1930'lu yıllardan beri akvaryum hobisinde kullanılmaktadır.

SPİRULİNA NEDİR?
Spirulina, mavi-yeşil algler grubuna ait mikroskobik bir yosun türüdür. Spirulina, doğaya son derece saygılı, dünya kaynaklarından minimum ölçüde tüketen çevreye zarar vermeyen havuzlarda üretilen bir üründür. Olgunlaşan spirulinalar, sudan süzülerek kurutulduktan sonra herhangi bir işleme tabi tutulmadan doğal haliyle, toz olarak ya da tablet haline getirilerek tüketime sunulmaktadır.
Spirulina bir yosun türüdür. Spirulinanın faydaları çok fazladır ve hiçbir yan etkisi saptanmamıştır. Bu değerli besin çeşitli hastalıklarda de kullanılabilmektedir. Spirulina tozu ve tabletleri eczanelerde ve aktarlarda sağlık amaçlı satılmaktadır.

SÜPER BESİN SPİRULİNA
Spirulina, içerdiği % 65 protein oranıyla en iyi bitkisel protein kaynağıdır. Günde 3-5 gr. Spirulina günlük beta karoten, vitamin B12, vitamin B kompleks, demir, esansiyel mineraller ve gama-linolenik asit ihtiyacının tamamına yakınını karşılar. Ayrıca artık neredeyse tüm firmalar bu ürünü yemlerinde kullanmaktadır.
Spirulina, % 65 oranıyla herhangi bir doğal besin maddesinden çok daha fazla protein içerir. Spirulinayı, % 35 oranıyla soya fasulyesi, yine % 35 oranıyla süt tozu, % 15-25 oranıyla kırmızı et ya da balık eti, % 12 oranıyla yumurta ve % 3.2 oranıyla da süt takip eder. Proteinler, aminoasitlerden oluşur.

Spirulinanın hücre duvarı mukopolisakkaritlerden oluşur, yapısında selüloz yoktur. Bu yapısal özellik, spirulinayı kolay sindirilebilir ve hazmedilebilir yapar. Bu özellik intestinal malabsorbsiyon ( emilim bozukluğu ) şikayeti olan insanlar ve yaşlılar için önemlidir.

Yağ, Kalori, Kolesterol: Spirulina, % 5 oranıyla diğer tüm protein kaynaklarından daha az yağ içerir. 10 gr. Spirulina, 36 kaloridir ve hemen hemen hiç kolesterol içermez. Bu demektir ki, spirulina düşük kalorili, kolesterolsüz, düşük yağ oranlı bir proteindir.

Doğal Beta-karoten ( Provit- A ): Spirulina, konsantre havuçtan yaklaşık 10 kat fazla beta karoten içerir.10 gram spirulina, günlük ihtiyacın yaklaşık 4 katı kadar ( 23000 IU- 14 mg) beta karoten içerir. Yüksek dozlarda vitamin A toksik olabilir. Ancak, spirulina ve bazı bitkilerde de bulunan beta karoten güvenlidir. Çünkü, insan vücudu sadece ihtiyaç duyduğu anda beta-karoteni A vitaminine çevirir.

A vitamini, özellikle mukozalar ve görme için gerekli olan pigmentler için önemlidir. Beta-karotenin serum kolesterol düzeyini düşürücü ve kanser riskini azaltıcı bir takım etkileri vardır.

Son 20 yılda, kanser çalışmaları yapan bazı otoriteler, beta-karotenin başta akciğer, göğüs, mide, kalın bağırsak, meme ve rahim ağzı olmak üzere birçok kanser tipini önleme de etkili olduğunu ve bu kanserlere yakalanma riskini azalttığını bildirmişlerdir. Beta-karoten dışında, spirulina zengin antioksidan özellikte en az 10 çeşit karotenoid içerir. Bu karotenler ve ksantofiller vücudun değişik alanlarında fonksiyon gösterir ve diğer esansiyel vitaminler ve minerallerle birlikte etki ederler.

Vitamin B 12 ve B kompleks vitaminler : Spirulina, doğadaki en zengin bitkisel B 12 vitamin kaynağıdır. 10 gr. Spirulina, 20 mg B 12 vitamini içerir. B12 vitamini, kırmızı kan hücrelerinin yapımaında ve sinir sistemi fonksiyonları için gereklidir. Eksikliğinde sinir dejenerasyonu ve pernizisyon anemi görülebilir. Öte yandan, 5 gr. Spirulina, fazlasıyla tiamin, nisain ve riboflavin içerir. B6, niasin, biotin, pantotenik asit, folik asit, inositol daha düşük oranlarda bulunur.

En iyi doğal demir desteği : Demir eksikliği özellikle kadınlar, çocuklar ve yaşlılarda sıklıkla görülür. Genellikle, kadınlar kilo verme diyetlerinde yeterli demir alamazlar ve kansızlığa bağlı olarak ortaya çıkan sorunlar yaşarlar. Demir, kırmızı kan hücreleri yapımı ve sağlıklı bir bağışıklık sistemi için şarttır.10 gr. Spirulina da 10 mg. Demir bulunur. Bu da vücudun günlük demir ihtiyacının % 55'ini karşılar. Spirulinanın demiri, hazır demir preparatlarına oranla daha iyi emilir.

Kalsiyum, magnezyum, çinko ve diğer eser elementler : Spirulina, sütten kat kat fazla kalsiyum içerir. Kalsiyum, kemikler ve nöral iletim için gereklidir. Eksikliği özellikle yaşlı kadınlarda osteoporoza ( kemik erimesi ) yol açabilir. Spirulina da yüksek oranda magnezyum da bulunmaktadır. Magnezyumun, vücudumuzda kalsiyum emilimini kolaylaştırmak, kan basıncını düzenlemek gibi etkileri vardır. Spirulina oldukça düşük oranlarda sodyum ve iyot içerir. Bu nedenle tuzsuz diyet uygulayanlar için idealdir. 10 gr. Spirulina, günlük manganez ihtiyacının % 25'ini, krom ihtiyacının % 21'ini, selenyum ihtiyacının da % 14'ünü karşılar.

Doğal Pigmentler: Phycocyanin : Pigmentler, insan metabolizmasında gerekli çok sayıda enzimin sentezlenmesinde yardımcıdırlar. Spirulina bu koyu rengini, güneş ışığının değişik dalga boylarında üretilen doğal pigmentlerden alır. Phycocyanin, spirulinanın yapısında demir içeren en önemli pigmenttir. Bu pigment spirulinanın tüm ağırlığının % 14'ünü oluşturur.
Klorofil : Yeşil besinlerin genel özelliği, yüksek klorofil içermeleridir. Klorofil, temizleyen ve detoksifiye eden bitkisel besin olarak bilinir. Hemoglobine benzerliği nedeniyle bazen yeşil kan olarak da adlandırılır. Yeşil rengi, içerdiği magnezyum iyonuna bağlıdır. Spirulina, % 1'lik klorofil oranıyla en yüksek klorofil içeren besinlerden biridir.

21. Yüzyılın Süper Gıdası Spirulina !

tropheus

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • İleti: 587
  • Profili Görüntüle
  • http://www.surungenciftligi.com
Ynt: Spirulinalı Hazır Kurulu Set, Canlı Yem Mikrokurt
« Yanıtla #1 : 02 Kasım 2017, 17:23:04 »
Mikro worms, bir sürüngen yemi değildir. Küçük ve yavru  balıklar ve küçük boyutlu sucul canlılar için ideal ancak bu 1-2 mm boyundaki canlıyı yiyebilecek sürüngen yok.  ;)

keyman79

 • Newbie
 • *
 • İleti: 2
  • Profili Görüntüle
Ynt: Spirulinalı Hazır Kurulu Set, Canlı Yem Mikrokurt
« Yanıtla #2 : 03 Kasım 2017, 07:43:07 »
Mikro worms, bir sürüngen yemi değildir. Küçük ve yavru  balıklar ve küçük boyutlu sucul canlılar için ideal ancak bu 1-2 mm boyundaki canlıyı yiyebilecek sürüngen yok.  ;)

Sayın tropheus,

Neredeyse tüm semender, axolotl, ufak kaplumbağa ve örümcek türleri ile denemeler yaptık. Severek tüketmektedirler. Ayrıca kertenkele yavrularını da mikrokurtlar ile besledik, sağlıkla büyüdüler.
« Son Düzenleme: 03 Kasım 2017, 07:44:05 Gönderen: keyman79 »