Sürüngenler


Sürüngenler Hakkında Bilgiler-Şartlar
SürüngenForum Kuralları
Üye olmak için Forum kurallarını dikkatlice okuyup kabul etmeniz gerekmektedir:

SürüngenForum Kuralları

GENEL KURALLAR

Aşağıdaki kuralların tamamına ya da bir kısmına uymayan üyelikler, surungenforum.com yönetimi tarafından yaptırıma tabi tutulabilir, silinebilir, engellenebilir veya devralınabilirler

1. Forum kurallarına uymayan kişileri uyarmayınız, tartışmaya girmeyiniz. Uygunsuz durumu forum Moderatörlerine bildiriniz.

2. Kullanıcılar yönetimin tarafsızlığını ve forum kurallarına riayet etmeyi kayıt olurken kabul etmiş sayılırlar.

3. Yönetim; üyelerin foruma karşı yaptığı kural hatalarında daha tavizkâr olurken, üyelerin üyelere karşı yaptığı kural hatalarında daha kuralcı bir tavır izler.

4. Değiştirilen kurallar bu forumdan takip edilmelidir, kullanıcılar bu foruma yazarken bu kuralları kabul etmiş sayılır. Kurallarla ilgili dilek ve şikayetlerinizi Önerileriniz Ve Sorunlarınız bölümünden yöneticilere iletebilirsiniz.

5. Kullanıcıların kural ihlallerinden dolayı daha önce aldığı uyarılar 1 yıl boyunca kayıtlı tutulur. Bu sayfadaki kural ihlallerinin ağırlığına ve daha önce alınan uyarılara göre kural ihlallerine yönetim tarafından öngörülen uyarı, ceza, üyelik silme veya üyelik engelleme yaptırımları uygulanır.

ÜYE BİLGİLERİ İLE İLGİLİ KURALLAR

1. Profil bilgilerinde ad soyad kısmı doldurulmalıdır. Profile yazılan ad soyad bilgileri arama motorları tarafından kaydedilemez. Geçersiz, eksik ve sahte bilgi ile yapılan kayıtlar silinmektedir.

2. Sitemiz bir sürüngen forumudur. İmzada, avatarda ve kullanıcı adında dinleri, dilleri, ırkları, mezhepleri, partileri, siyasi düşünceleri yüceltici veya aşağılayıcı ibareler, siyasi parti bayrağı, siyasi lider, dini lider gibi bu düşünceleri belirten simgeleri olan veya karşı takım taraftarlarına cevap hakkı doğuran; kışkırtıcı simge ve yazı bulundurulamaz.

3. Ticari Üyelik, Yöneticilik, Özel Üyelik gibi hiçbir üyelik statüsü ücret karşılığında verilmez.

4. Foruma üye olanların mesaj atmadıkları için üyeliği silinmez. Üye olup bir daha giriş yapmayan kullanıcıların üyeliği silinir.

5. 1 hesabı sadece 1 üye kullanabilir ve her bireyin 1 hesap alma hakkı vardır. 1'den çok hesabı olan üyelere yapılacak yaptırım için hesabı alma amaçlarına bakılacaktır. Çift üyelikler IP'den tespit edilir. Eğer foruma aynı ipden 2 veya daha fazla kişi bağlanıyorsa yanlış anlaşılmalara sebebiyet vermemek için durum yönetime baştan bildirilmelidir.

6. Kullanıcı hesabını sildirmek için başvuru yapabilir. Yönetim kullanıcıyı silebilir veya engelleyebilir. İstek üzerine üye silme işlemi yapılmaz. Silinme talebi değerlendirilir, çok sayıda paylaşımı olan üyeler genellikle paylaşımlar sahipsiz kalmasın diye silinmezler.

MESAJ İÇERİĞİ İLE İLGİLİ KURALLAR

1. Forumlarda kişisel tartışma yaratan, toplum kurallarına uymayan, toplum düzenini bozan, hakaret eden, Türkçe imla ve dilbilgisi kuralarına uymayan üyelerin mesajları silinir veya düzenlenir.

2. Doğru forumlara açılmayan konular taşınır.

3. Aynı konu; birkaç foruma ya da aynı foruma birkaç kere, açılmamalıdır.

4. Benzer bir konu ile ilgili birden fazla konu açmak yerine, mesajlar bir konu içerisinde birleştirilmelidir. (Örneğin aynı foruma hem bearded dragonum kaç derece sıcaklıkta yaşar, hem de güneşlenme alanı kaç derece olmalıdır diye 2 ayrı konu açmak yerine, tek konuda ikisini de sorunuz.)

5. Forum başlıkları konuyu açıklayıcı nitelikte olmalıdır. Yardım, Acil, Bakın gibi konu başlıkları kullanılmamalıdır.

6. Sitemiz sürüngen forumudur. Mesajlara; dinleri, dilleri, ırkları, mezhepleri, partileri, siyasi düşünceleri yüceltici veya aşağılayıcı ibareler; siyasi parti bayrağı, siyasi lider gibi bu düşünceleri belirten simgeler ile karşı takım taraftarlarına cevap hakkı doğuran; kışkırtıcı yazı yazılmamalıdır.

7. Forumlardan bilgisayarınıza sızabilecek zararlı içeriklerin (virüs, trojan vs.) bilgisayarınızda herhangi bir sorun oluşturması halinde mesuliyet kabul etmeyiz. Lütfen güvenmediğiniz kullanıcıların verdiği site dışı bağlantılara tıklamayınız, sisteminizde güvenilir ve güncel antivirüs yazılımları bulundurunuz.

8. Forumda her kullanıcı kendi yazdığından sorumludur, surungenforum.com içerikten sorumlu tutulamaz. surungenforum.com yargıdan istek geldiğinde kullanıcı iplerini ve mesaj saatini yargıya verecektir.

9. Foruma yazılan yazıların ve eklenen fotoğrafların kullanım hakkı surungenforum.com sitesinindir. Yazan kişi daha sonra yazılarını istediği yerde dağıtabilir ancak yazının surungenforum.com'dan silinmesini isteyemez. Bu yazılar siteden kullanıcılara mal olur. Başka bir yayın organında, web sitesinde kullanmak için yönetimden izin alınmalıdır. Başka sitelerden, kitaplardan, dergilerden alıntılar bu kural kapsamında değildir.

10. Bir kişiden bilgi almaya yönelik konu açılmamalıdır. Örneğin Konu başlığı "Murat Bey" içeriği "Murat Bey frilled dragon teraryumu kurdum kum olarak ne alayım?" gibi bir konu açılmamalıdır. Forum herkese hitap eden bir yerdir, eğer özel birisine seslenmek istiyorsanız lütfen özel mesajı kullanınız.

11.Bir mesajı okumaya zaman ayıran hobiciler o mesajın kendilerine makul bir bilgi, makul bir görsel sunmasını veya makul bir soru sormasını beklemektedir. Bu yüzden bir soru sorup paylaşım yaparken bunların hobicilerin beklentilerini karşılar düzeyde olmasına ve daha önce sorulup paylaşılmamış olmasına dikkat ediniz.

12. Başka cevap yazan yok mu? Daha bilgili biri yok mu? tarzı kendilerine cevap veren kullanıcıları kırıcı yazılar yazılmamalıdır. Gelen cevap tatmin edici değilse nedenini uygun bir dille açıklayabilir, daha fazla kullanıcının tartışmaya katılmasını sağlayabilirsiniz.

13. Hakkında bilgi sahibi olunmayan konularda bilgilendirme yapılmamalıdır. Bilmeden de olsa yanlış bilgilendirme yapmak canlılarla uğraştığımız bu hobide çok kötü sonuçlar doğurabilir.

14. Özel Mesaj ile veya konuya mesaj göndererek reklam, tanıtım veya duyuru yapmak yasaktır. Mesajın tavsiye mi yoksa reklam nitelikli mi olduğuna yönetim karar verir.

15. Forumda reklam amaçlı link vermek yasaktır. Linkin bilgi içerikli mi yoksa reklam içerikli mi olduğuna yönetim karar verir.

16. Forumda cinsellik, şiddet ve bunlar gibi genel ahlaka aykırı yazıların, resimlerin, videoların ve benzeri her türlü materyalin kanunen bir engel olmasa dahi paylaşılması, dağıtılması, avatar olarak kullanılması yasaktır.

17. Üyeler kendi paylaşımlarından sorumlu olduğundan sitemiz üzerinden yapacakları herhangi bir yasadışı paylaşımdan kendileri sorumludurlar.

18. Bir üyeye veya yönetime "yaptıklarını açıklarım", "bildiklerimi anlatırım" tarzı tehdit edici yazılar yazılamaz. Bu gibi durumlardan şikayetçi olunacaksa olay detaylı olarak anlatılmalı üzeri kapalı bir şekilde geçiştirilmemelidir.

İLANLAR İLE İLGİLİ KURALLAR

1. İlanlarda kullanılan fotoğraflar ilan verdiğiniz sürüngenin fotoğrafları değilse bu durum ilanda açıkça belirtilmelidir. Farklı sitelerdeki ilanların, fotoğrafların kopyalanması veya link olarak verilmesi yasaktır.

2. İl ve fiyat belirtilmeyen ilanlar silinir. Belirli bir miktar veya fiyattan aşağı satım yapılmayacaksa bu durum ilanda belirtilmelidir.

3. TTK ve VUK gereğince mal alımı ve satımı sırasında, faturayı kesmek ve faturayı teslim almak alıcı ve satıcının sorumluluğundadır. surungenforum.com olabilecek sorunlardan ve eksikliklerden sorumlu tutulamaz.

4. İlanların, ilanlar bölümünde verilen şablona uygun olması zorunludur.

5. İlanı verilen canlı ve/veya malzemenin forumdaki tanıtım veya bilgi konusunda canlı ve/veya malzemenin ilanının olduğunu belirtmek veya ilana herhangi bir şekilde yönlendirme yapmak yasaktır.

6. Başka bir kişi veya firmanın canlısı veya malzemesi satılamaz. Her üye kendi elindeki malzeme & canlı için ilan açabilir.

Forum Kuralları

Foruma Üye olan her Üye, Üyelik Kurallarini tamamen okumuş ve kabul etmiş sayılacağından, sonradan bilmiyordum yada görmedim gibi bir Beyanat kabul edilmez.
Tüm Zamanlar GMT +2 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 05:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Surungenforum.com Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Surungenforum.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler için admin@surungenforum.com a mail halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde Surungenforum.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve Avukatlarımız size dönüş yapacaktır.